7 maja 2021

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dla Gminy Kołczygłowy

Kolejne przedsięwzięcie drogowe znalazło się na ostatecznej liście zdań gminnych przeznaczonych do dofinansowania w 2021 roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) 2021.

Tym razem do wsparcia zarekomendowana została inwestycja pn.: "Przebudowa drogi gminnej nr 161056G w miejscowości Wierszyno".

Zakres rzeczowy inwestycji polega na przebudowie odcinka o długości 830 m zaczynając od skrzyżowania z drogą powiatową.

W ramach robót budowlanych wykonane zostaną:

• nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5 m,
  • zjazdy indywidualne z kostki betonowej do posesji,
  • zjazdy publiczne o nawierzchni asfaltowej na drogi gminne,
  • pobocza z kruszywa łamanego po obu stronach drogi,
  • wpusty uliczne z przykanalikami (wymiana),
  • oczyszczenie rowu na wlocie i wylocie przepustu
  • odwodnienie poprzez ułożenie elementów betonowych prefabrykowanych - korytka odwodnieniowe
  • montaż oznakowania pionowego wprowadzającego stałą organizację ruchu
  • progi zwalniające - 2 szt.

Szacowana wartość inwestycji wynosi: 781 000,00 zł.

Otrzymane dofinansowanie wynosi: 390 500,00 zł (50% wartości inwestycji).

Termin realizacji inwestycji: III - IV kwartał br.