Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany na terenie oczyszczalni ścieków w miejscowości Wierszyno.

Godziny otwarcia:
wtorek: 9:00 – 17:00
sobota: 9:00 – 17:00

1. W zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi mieszkaniec może przekazywać, w każdej ilości następujące odpady komunalne do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych:

1) papier;

2) metale;

3) tworzywa sztuczne;

4) odpady opakowaniowe wielomateriałowe;

3) szkło;

4) bioodpady;

5) odpady niebezpieczne;

6) przeterminowane leki;

7) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji oraz prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki;

8) chemikalia;

9) zużyte baterie i akumulatory;

10) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

2. W zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie   odpadami komunalnymi mieszkaniec może przekazywać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych następujące odpady komunalne w ograniczonych ilościach:

1) zużyte opony należy dostarczać do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w ilości do 8 sztuk na nieruchomość zamieszkałą na rok;

2) odpady budowlane i rozbiórkowe należy gromadzić w specjalnych kontenerach lub workach, uniemożliwiających pylenie i dostarczać w ilości do 1 m3 do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów, przy czym wymaga się odrębnego wydzielenia gruzu budowlanego, tworzyw sztucznych, styropianu i odpadów niebezpiecznych;

3) ilość odpadów wielkogabarytowych, nie może przekroczyć 200 kg na nieruchomość zamieszkałą na rok;

Dodatkowe informacje uzyskać można w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach, pokój nr 29
lub pod nr telefonu 59 821 39 12

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzi :
Urząd Gminy Kołczygłowy, ul. Słupska 56, 77-140 Kołczygłowy