6 sierpnia 2019

Zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy w Kołczygłowach informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 roku o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 1340 ze zm.) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2018 roku (Dz.U.2018 poz. 2313) stawka zwrotu podatku akcyzowego do 1 litra oleju napędowego  w 2019 roku wynosi 1,00 zł.
Wniosek o zwrot podatku akcyzowego składa się w terminie od dnia 01 do 31 sierpnia 2019 roku w tutejszym Urzędzie Gminy (pokój Nr 26)  wraz z  fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku  wystawionymi od dnia  1 lutego 2019 roku do dnia 31lipca 2019 roku. Hodowcy bydła dodatkowo winni przedłożyć dokument z ARiMR zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego za rok poprzedzający, w którym zostanie złożony wniosek o zwrot podatku.

Roczny limit wynosi 100 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych oraz dodatkowo hodowcy bydła mogą otrzymać 30 litrów oleju napędowego do każdej dużej jednostki przeliczeniowej bydła.
Wypłata środków pieniężnych nastąpi w pażdzierniku 2019 roku.