A A+ A++ A A A A A

1 sierpnia 2022

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

Urząd Gminy w Kołczygłowach uprzejmie informuje, że stawka zwrotu podatku akcyzowego do 1 litra oleju napędowego w 2022 roku wynosi 1,00 zł.
Wniosek o zwrot podatku akcyzowego składa się w terminie od dnia 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. w tutejszym Urzędzie Gminy ( pokój nr 8 – sekretariat ) wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wystawionymi
od dnia 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r.
Hodowcy bydła dodatkowo winni przedłożyć dokument z ARiMR zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego za rok poprzedzający, w którym zostanie złożony wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.
Roczny limit wynosi 110 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych oraz dodatkowo hodowcy bydła mogą otrzymać 40 litrów oleju napędowego do każdej dużej jednostki przeliczeniowej bydła.
Wypłata środków pieniężnych nastąpi w miesiącu październiku 2022 roku.