16 marca 2020

Zmiany w sposobie pracy Urzędu Gminy

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY KOŁCZYGŁOWY z dnia 16 marca 2020 r. w sprawie obsługi interesantów w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach oraz jednostkach organizacyjnych gminy Kołczygłowy

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz działając prewencyjnie informuję, że od poniedziałku 16 marca br. Urząd Gminy w Kołczygłowach oraz wszystkie jednostki organizacyjne gminy Kołczygłowy zawieszają czasowo do odwołania bezpośrednią obsługę interesantów.

Jednocześnie informuję, że Urząd Gminy i jednostki organizacyjne nie przerywają pracy a są jedynie nieczynne dla interesantów.

Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna. Zachęcam do załatwiania spraw przez profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w urzędzie. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami.

Apeluję do mieszkańców, aby korzystali z tych możliwości załatwiania spraw.

Bez ograniczeń, ale wyłącznie w sytuacji gdy zdarzenie nastąpiło w Gminie Kołczygłowy, można załatwić następujące sprawy:

• sporządzenie aktu zgonu,
  • sporządzenie aktu urodzenia,
  • wydanie dowodów osobistych.

USC w Kołczygłowach, tel. 59 821 39 13 lub tel. 508 405 570

W pozostałych, niecierpiących zwłoki sprawach, możliwe są wyłącznie wizyty
w Urzędzie Gminy po uprzednim umówieniu telefonicznym – z konkretnym urzędnikiem.

Lista telefonów dostępna jest na stronie: http://bip.kolczyglowy.pl/m,474,spis-telefonow-w-urzedzie-gminy.html

Uroczystości ślubne będą odbywać się planowo, na salę ślubów wpuszczani będą jedynie narzeczeni, 2 świadków i ewentualnie fotograf. Aktualnie nie będą umawiane nowe terminy ślubów.

Pozostałe czynności, w tym związane z rejestracją działalności gospodarczej, będą załatwiane na podstawie wniosku złożonego pocztą tradycyjną za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Odpisy aktów i decyzje wysyłane będą również za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub pocztą elektroniczną.

Wszelkie opłaty, w tym podatek od nieruchomości, można dokonywać przelewem lub przez bankowość elektroniczną. Inkasenci do odwołania nie będą pobierali żadnych opłat.

Reasumując - do budynku Urzędu Gminy wpuszczani będą jedynie pracownicy oraz osoby, które przyjdą załatwić powyżej wymienione sprawy i umówieni telefonicznie interesanci.

Wszystkie te zalecenia mogą stanowić pewną niedogodność - ale są one konieczne w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Wszelkie aktualne i ważne informacje będą umieszczane na stronie: http://www.kolczyglowy.pl oraz www.facebook.com/gminakolczyglowy/

Artur Kalinowski

Wójt Gminy Kołczygłowy