1 października 2020

Zmiana wysokości oraz metody opłaty za gospodarowanie odpadami

Wójt Gminy Kołczygłowy zawiadamia, że w dniu 17 sierpnia  2020 roku Rada Gminy Kołczygłowy podjęła uchwałę nr XVII/170/2020 „w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty”,  zgodnie z którą od 1 listopada 2020 r. miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy wyniosą:

21 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – stawka podstawowa;

18 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – stawka obniżona dla właścicieli

nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku.

W przypadku, gdy właściciel nieruchomości notorycznie nie wypełnia obowiązku segregowania odpadów w sposób selektywny, stawka opłaty podwyższonej będzie wynosić  84 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.

Zmiana metody naliczania opłaty wymaga złożenia deklaracji na nowym druku. Druk ten jest dostępny u sołtysów oraz w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach, można go również pobrać na stronie internetowej www.kolczyglowy.pl pod zakładką dla mieszkańców/gospodarka odpadami/deklaracja o wysokości opłaty.

Prosimy o zwrot wypełnionych deklaracji do dnia 23 października 2020 r., przekazując deklarację sołtysom, wysyłając pocztą na adres: Urząd Gminy w Kołczygłowach, ul. Słupska 56, 77-140 Kołczygłowy lub składając osobiście w Urzędzie Gminy. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. W stosunku  do właścicieli nieruchomości, którzy nie złożą deklaracji będzie prowadzone postępowanie podatkowe w oparciu o ustawę Ordynacja podatkowa.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączeniu.