28 października 2020

Zgłoś stan licznika przez telefon lub mailem

Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Urzędu Gminy, w świetle rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, pragniemy poinformować o czasowym zawieszeniu stacjonarnych odczytów wodomierzy. Jednocześnie zachęcamy do samodzielnego odczytywania wodomierzy i podawanie stanu licznika telefonicznie lub wysyłając informację ze stanem wodomierza na adres e-mail.

Zgłoszenia:

• telefonicznie: 59 821 32 31, 59 821 32 32 lub 59 821 32 33 wew. 30

Odczyty wodomierzy w miejscowościach, w których mieszkańcy wyposażeni są w wodomierze do zdalnego odczytu, będą realizowane bez zmian.

W celu uniknięcia skumulowania należności za wodę lub ścieki z powodu braku możliwości odczytu wodomierzy – gmina będzie korzystać z prawa wystawienia faktur na podstawie zużycia średniego z wcześniejszych okresów rozliczeniowych.

Zalecamy również rezygnację z dokonywania wpłat gotówkowych u inkasenta oraz w kasie w Urzędzie Gminy. Bezpieczną formą dokonywania opłat pozostają w takiej sytuacji przelewy elektroniczne.

W trosce o dobro naszych klientów, jak również pracowników ich obsługujących, zalecamy także zrezygnowanie z wizyt w siedzibie Urzędu Gminy w Kołczygłowach lub ograniczenie ich wyłącznie do niezbędnych przypadków.

Każdą sprawę można wcześniej skonsultować telefonicznie pod numerami telefonów jak wyżej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ug@kolczyglowy.pl

wykaz telefonów Urzędu Gminy w Kołczygłowach dostęny pod adresem http://bip.kolczyglowy.pl/m,474,spis-telefonow-w-urzedzie-gminy.html