17 listopada 2020

Zakończenie przebudowy drogi

W dniu 6 listopada Wójt Gminy Kołczygłowy dokonał odbioru prac drogowych związanych z przebudową drogi gminnej Jezierze – Radusz, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych – przebudowa drogi gminnej Jezierze – Radusz – etap I”.

Zakres prac obejmował:

• roboty przygotowawcze;
  • mechaniczne karczowanie zagajników;
  • roboty ziemne;
  • przełożenie istniejących płyt wielootworowych typu JOMB ułożonych śladowo 2 x 1,0 na długości 67 mb;
  • przełożenie istniejących płyt wielootworowych typu JOMB na długości 50 mb;
  • wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego gr. 10 cm;
  • wykonanie nawierzchni z płyt wielootworowych typu JOMB o wym. 100 x 75 x 12,5,

płyty ułożone śladowo 2 x 1,0 na długości 600 mb;

• wykonanie zjazdów;
  • wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o szerokości 0,5 m i długości 600 m po obu stronach drogi

Całkowita wartość prac wyniosła: 179 464,36 zł, w tym środki własne Gminy – 89 732,36 zł, dotacja z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego związana z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych (FOGR)– 89 732,00 zł.