20 września 2019

Wymiana kotła w SP w Łubnie

18 września 2019 r. podpisana została umowa dotycząca wspólnej realizacji projektu pn. "Kompleksowa wymiana źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiatu Bytowskiego". W wyniku realizacji projektu wymienione zostaną 24 źródła ciepła, w efekcie czego nastąpi poprawa efektywności i sprawności systemów wytwarzania energii cieplnej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych do atmosfery. Wzrośnie też znaczenie energii odnawialnej w produkcji energii cieplnej. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2020 roku. Całkowita wartość projektu to prawie 1,5 mln zł, a dofinansowanie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie prawie 1,3 mln zł.

Gmina Kołczygłowy również jest partnerem tego projektu dzięki czemu wymieniony zostanie piec w Szkole Podstawowej w Łubnie na ekologiczny kocioł na biomasę
Łączna wartość naszej części zadania to 84 490,00 zł z czego 71 816,50  zł to dofinansowanie w ramach RPO WP 2014-2020.