2 marca 2018

Wyjazd do Włoch w ramach program Erasmus+

Już w niedzielę (04.03.2018 r.) trzy uczennice klas siódmych oraz dwie nauczycielki  Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach wyjeżdżają  do włoskiej miejscowości Lanciano, gdzie będą reprezentować Polskę na międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu dofinansowanego z programu Erasmus+.

Uczennice zostały wybrane spośród kandydatów na podstawie ich osiągnięć edukacyjnych, znajomości języka angielskiego, zainteresowania wyjazdem i zaangażowaniem w promowaniu projektu oraz szkoły. W wyjeździe towarzyszy im nauczycielka języka angielskiego oraz nauczycielka informatyki.

W czasie intensywnych pięciu dni uczennice oraz nauczycielki będą brały udział w warsztatach informatycznych. Ich celem jest przedstawienie uczestnikom narzędzi do tworzenia ciekawych lekcji. Oprócz tego będą miały okazję poznać miasto Lanciano i jego okolice oraz spędzić czas z uczniami i nauczycielami z Włoch, Rumunii, Turcji oraz Szwecji.

Uczniowie będą się dzielić informacjami o swoich krajach, a nauczyciele wymieniać się informacjami jak można tworzyć interesujące lekcje za pomocą technologii informatycznych. Uczennice przygotowały prezentacje o naszej szkole, o Kołczygłowach i okolicach oraz o naszym kraju i jego ciekawostkach. Dla wszystkich zespołów z każdego kraju zawiozą materiały oraz upominki promujące gminę Kołczygłowy, gminę Bytów oraz Powiat Bytowski.