31 lipca 2018

Utrudnienia w ruchu drogowym - II etap

W związku trwającymi robotami budowlanymi w ramach inwestycji „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kołczygłowy” polegającymi na remoncie drogi powiatowej nr 1766G na odcinku Barnowo – Barnowiec – Łubno – Łobzowo – granica gminy Kołczygłowy oraz drogi powiatowej nr 1714G na odcinku Łubno – Barkocin informujemy, iż zgodnie ze sztuką budowlaną i poprawnością techniczno - funkcjonalną roboty remontowe wymagają czasowego odcinkowego zamknięcia drogi powiatowej nr 1766G.

Harmonogram robót drogowych przekazany przez Wykonawcę robót tj. POL - DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. wygląda następująco:

Wyłączenie ruchu drogowego nastąpi na odcinku Łubno (od skrzyżowania z DP1724G na Wądół) w kierunku Łobzowa do granicy Gminy Kołczygłowy w dniach 01.08.2018 r. do 17.08.2018 r. w godzinach 7:00 - 19:00 codziennie za wyjątkiem niedziel i dni świątecznych. W godzinach 19:00 - 7:00 odcinek będzie dopuszczony do ruchu.

Obowiązkiem Wykonawcy robót jest wyznaczenie objazdów.

Powyższy termin może ulec zmianie, na przykład ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Niniejsze utrudnienia w ruchu drogowym wynikają z opracowanego przez Wykonawcę dokumentu jaki stanowi czasowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Powiatowy Zespół ds. Analizy Bezpieczeństwa i Warunków Ruchu działający przy Wydziale Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Przedstawiciel Wykonawcy przekazał niniejszą informację do Sołtysów wszystkich zainteresowanych Sołectw celem jej rozpowszechnienia.

W przypadku utrudnień w ruchu drogowym prosi się o kontakt z kierownikiem budowy Panem Marcinem Czarnota, tel. 883 364 373.

UWAGA PRZEDŁUŻENIE OKRESU ZAMKNIĘCIA DROGI POWIATOWEJ 1766G na odcinku Łubno (od skrzyżowania z DP1724G na Wądół) w kierunku Łobzowa do granicy Gminy Kołczygłowy - droga będzie zamknięta do dnia 31.08.2018 r. (włącznie)

Przedłużenie terminu jest wynikiem awarii urządzenia do produkcji masy asfaltowej oraz utrudnieniami w procesie budowlanym wynikającymi z wysokich temperatur