A A+ A++ A A A A A

9 września 2019

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku trwającymi robotami budowlanymi w ramach inwestycji „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1724G na odcinku Łubno - Nowe Huty informujemy, iż zgodnie ze sztuką budowlaną i poprawnością techniczno - funkcjonalną roboty remontowe wymagają czasowego odcinkowego zamknięcia drogi powiatowej.

Harmonogram robót drogowych przekazany przez Wykonawcę robót tj. POL - DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. wygląda następująco:

Wyłączenie ruchu drogowego nastąpi na odcinku ok. 3,2 km Łubno - Wądół (bez miejscowości) w dniach 11.09.2019 r. do 25.10.2019 r. w godzinach 7:00 - 19:00. Nie dotyczy dni świątecznych i niedziel.

Wyłączenie nie dotyczy autobusów transportu publicznego oraz wszystkich służ ratunkowych, które będą dopuszczone do ruchu po tym odcinku.

W godzinach 19:00 - 7:00 odcinek będzie dopuszczony do ruchu dla wszystkich.

Objazd dla samochodów do 10 t poprowadzono poprzez drogę gminną na odcinku Wądół – Łobzowo. Dla pojazdów o wadze powyżej 10 t wprowadzono objazd drogą krajową nr 20 na odcinku Tuchomie – Kramarzyny – Łubno.

Wykonawca jest zobowiązany do wykonania tymczasowego oznakowania drogowego przedstawiającego powyższe formy objazdu.

Niniejsze utrudnienia w ruchu drogowym wynikają z opracowanego przez Wykonawcę dokumentu jaki stanowi czasowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Powiatowy Zespół ds. Analizy Bezpieczeństwa i Warunków Ruchu działający przy Wydziale Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Przedstawiciel Wykonawcy przekazał niniejszą informację do Sołtysów wszystkich zainteresowanych Sołectw celem jej rozpowszechnienia.

W przypadku utrudnień w ruchu drogowym prosi się o kontakt z kierownikiem budowy tel. 572 180 334.

Wyłączenie odcinka z ruchu drogowego to również zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu jak i osobom pracującym przy przebudowie drogi.

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.