18 czerwca 2019

Uroczystości 70-lecia OSP w Gałąźni Wielkiej

W sobotę 15 czerwca 2019 r. strażacy  ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gałąźni Wielkiej obchodzili Jubileusz 70-lecia jednostki. Z tej okazji dokonano odsłonięcia i poświęcenia przez Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Budowie ks. Tadeusza Rybińskiego tablicy pamiątkowej przy remizie OSP.
Uroczystego aktu odsłonięcia dokonali Wójt Gminy Artur Kalinowski oraz  seniorzy strażacy; druh Mirosław Kukliński i druh Tadeusz Wiśniewski.
Następnie uczestnicy uroczystości pod przewodnictwem orkiestry dętej z OSP z Zapcenia przemaszerowali na boisko sportowe, gdzie odbyły się główne uroczystości jubileuszowe. Dowódca Uroczystości dh Mirosław Krause wprowadził na plac uroczystości kolumnę strażaków wraz z pocztami sztandarowymi, na czele z pocztem flagowym i pocztem sztandarowym jednostki OSP Gałąźnia Wielka. Jubileusz rozpoczął się raportem o gotowości ochotniczych straży pożarnych do uroczystego apelu. Po przeglądzie pododdziałów, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi państwowej.
Wszyscy chcący na trwale wpisać się w historię jednostki mogli złożyć pamiątkowy wpis w Kronice OSP Gałąźnia Wielka.