20 maja 2022

UMOWY NA REALIZACJĘ INWESTYCJI

W dniu 18 maja 2022 roku, Wójt Gminy Kołczygłowy podpisał kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, tym razem na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa stacji odwadniania osadu na terenie oczyszczalni ścieków aglomeracji Wierszyno”.

Zadanie polegać będzie na przebudowie i rozbudowie układu tlenowej stabilizacji osadów i kompleksowej modernizacji układu odwadniania i higienizacji osadów powstających w procesie oczyszczania ścieków. Planuje się rozbudowę powierzchni magazynowej w formie zadaszonych wiat oraz wykonanie nowej sieci technologicznej i przebudowę istniejących sieci sanitarnych, elektrycznych i AKiPA. Zakres obejmuje także wykonanie utwardzeń terenu, modernizację poletka osadowego, zagospodarowanie terenu oraz dostawę fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z przyczepą rolniczą do obsługi instalacji odwadniania i przeróbki osadu ściekowego. Zadanie podzielone zostanie na dwie części obejmujące:

Część nr 1.

Nazwa: „Przebudowa i rozbudowa stacji odwadniania osadu na terenie oczyszczalni ścieków aglomeracji Wierszyno” w formule zaprojektuj i wybuduj.

Wykonawca zadania: Konsorcjum firm – Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o., ul. Słowiańska 13, 75-846 Koszalin (Lider) oraz Biuro Inżynierskie Budzisz Sp. z o.o., ul. Przyjaciół 21, 76-024 Konikowo (Partner).

Wartość zadania: 4 895 400,00 zł brutto.

Termin realizacji: 18 miesięcy (listopad 2023 r.).

Część nr 2.

Nazwa: „Dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z przyczepą rolniczą do obsługi instalacji odwadniania i przeróbki osadu ściekowego na terenie oczyszczalni ścieków Wierszyno”.

Wykonawca zadania: Cemarol Sp. z o.o., ul. Główna 89, 76-251 Kobylnica.

Wartość zadania: 362 850,00 zł brutto.

Termin realizacji: 4 miesiące (wrzesień 2022 r.).

Oba zadania inwestycyjne finansowane są ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 4 995 337,00 zł oraz środków własnych Gminy Kołczygłowy: 262 913,00 zł.