18 stycznia 2023

Umowa na prace budowlane w ramach programu Dostępna szkoła

W dniu 16 stycznia 2023r. Wójt Gminy Kołczygłowy podpisał umowę na realizację zadania w zakresie przebudowy ,adaptacji i remontu obiektów Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach i Szkoły Podstawowej w Łubnie, w celu poprawy dostępności dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu " Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia".  Zakres robót budowlanych obejmować będzie między innymi: wymianę nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych, wymiana bramy i furtki wjazdowej, montaż oświetlenia zewnętrznego solarnego , malowanie ścian i sufitów, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej, odnowienie posadzki sali gimnastycznej, kładzenie posadzek i płytek ściennych, remont łazienek, wykonanie i montaż paneli informacyjnych z oznaczeniem w alfabecie Braille, montaż schodołazu i najazdów mobilnych na schody, demontaż i montaż balustrad na pochylniach, wykonanie kolorystycznego oznakowania drzwi szklanych, montaż rolet okiennych itp.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Kompleksowej Obsługi Inwestycji Ankra-Bis Małgorzata Trojańska z Bytowa.

Termin realizacji wynosi 5 miesięcy od dnia podpisania umowy z Wykonawcą.

Wartość robót: 936 767,28 zł

Środki własne: 224 811,07 zł

Środki zewnętrzne: 711 956,21 zł

Dofinansowanie: inwestycja jest współfinansowana  z programu „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Osi priorytetowej – IV. Innowacje Społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1 Innowacje społeczne.