7 października 2021

Ul. Słoneczna w nowym wydaniu

Zakończyły się prace budowlane związane z budową ul. Słonecznej w miejscowości Kołczygłowy. W ramach przeprowadzony robót budowlanych wykonany został następujący zakres rzeczowy:

• wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku 654 m
  • budowa zjazdów do posesji - 25 szt.
  • budowa chodników o długości - 658 m
  • wykonanie zjazdu na ul. Kwiatową oraz ul. Szkolną (połączenie z drogą powiatową 1198G Kołczygłowy - Motarzyno)
  • wykonanie progów zwalniających - 3 szt.
  • budowa ciągu pieszego - jezdnego o długości 155 m
  • montaż oznakowania pionowego i wprowadzenie stałej organizacji ruchu
  • budowa kanalizacji deszczowej o długości - 879 m
  • wykonanie studni rewizyjnych - 24 szt.
  • wykonanie wpustów ulicznych - 33 szt.
  • wykonanie studni betonowych - 7 szt.
  • wykonanie przewiertów sterowanych pod drogą powiatową - 1 szt.
  • budowa kanalizacji sanitarnej  - 345 m
  • budowa sieci wodociągowej - 251 m

MONTAŻ FINANSOWY INWESTYCJI:

Wartość inwestycji: 1 509 903,84 zł

Dofinansowanie z EFRROW: 733 140,00 zł

Dofinansowanie z RFIL: 282 622,70 zł

Wkład własny: 494 141,14 zł

CEL PROJEKTU: Poprawa warunków technicznych i eksploatacyjnych drogi publicznej ul. Słonecznej dla ułatwienia dostępu do obiektów użyteczności publicznej jakimi są obiekt usługowo - handlowy i budynek sportu poprzez jej budowę

Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (algorytm).