17 lipca 2020

Szanowni Mieszkańcy

W związku z panującą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i rosnącą liczbą zakażeń w powiecie, przypominamy o bezwzględnym przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych: noszeniu maseczek i rękawiczek w miejscach skupisk ludzkich oraz w zamkniętych pomieszczeniach (m.in. w sklepach, urzędach, innych miejscach użyteczności publicznej) oraz zachowaniu zalecanych odległości.

Prosimy również o rozwagę i zdrowy rozsądek. Mniej ważne sprawy w miejscach publicznych, przełóżmy na później. Unikajmy skupisk ludzkich. Troszczmy się o osoby starsze i nie narażajmy ich na ryzyko zachorowania. Zwracajmy uwagę na przestrzeganie obostrzeń przez nasze dzieci.

Prosimy by osoby, które zaobserwowały u siebie gorączkę, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie telefonicznie zawiadomiły miejscową stację sanitarno-epidemiologiczną, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Jako samorząd robimy wiele, aby zagwarantować bezpieczeństwo naszym Mieszkańcom. Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytowie.

Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie

Ul. Gen. Władysława Sikorskiego 27

77-100 Bytów

tel./fax 59 822 71 71, 59 822 36 85

telefon alarmowy całodobowy 736 333 550

Godziny pracy (poniedziałek - piątek) - 7.25-15.00

Telefoniczna Informacja Pacjenta Narodowego Funduszu Zdrowia tel. 800 190 590

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich apelujemy o samodyscyplinę i poważne podchodzenie do wprowadzonych ograniczeń w związku z pandemią COVID – 19.

Apelujemy o przekazywanie informacji o osobach potrzebujących pomocy np. w zakupie i dostarczeniu żywności czy leków. telefon: 59 821 32 31.