5 stycznia 2023

Sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych

Wójt Gminy Kołczygłowy informuje, że od 1 stycznia 2023 roku Gmina Kołczygłowy kontynuuje sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych w ramach zakupu preferencyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych   (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236).

Przypominamy, że do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1692 ze zm.)

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, umożliwia przeniesienie niewykorzystanego w 1. okresie zapotrzebowania na następny okres.

W przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit na 2. okres (tj. od 1 stycznia 2023 r.).

Wnioski można złożyć:

• osobiście w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach, ul. Słupska 56, w pokoju numer 29 lub sekretariacie;
  • za pośrednictwem poczty;
  • komunikacją elektroniczną z podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym bądź podpisem osobistym.

Informacje w sprawie można uzyskać pod nr telefonu nr 59 821 39 12.

Wzór wniosku znajduje się w załączniku poniżej. Wniosek można także uzyskać w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach, pokój nr 29.

Dystrybucją węgla na zasadach określonych w ustawie na terenie Gminy Kołczygłowy zajmuje się firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Edward Mucha, ul. Adama Mickiewicza 15,77-140 Kołczygłowy.

Wniosek o preferencyjny zakup węgla (groszek lub orzech) można składać najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2023 r.