21 września 2020

Spotkanie Włodarzy

W dniu 18 września 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołczygłowach na zaproszenie Wójta gminy Pana Artura Kalinowskiego przyjechali przedstawiciele gmin i powiatu bytowskiego aby m.in. wspólnie omówić aktualną sytuację epidemiologiczną w  powiecie bytowskim. Na spotkanie przybyli ( na zdjęciu od lewej) Wójt Gminy Tuchomie Pan  Jerzy Lewi Kiedrowski, Starosta Bytowski Pan Leszek Waszkiewicz, Wójt Gminy Studzienice Pan Bogdan Ryś, Burmistrz Miastka Pani Danuta Karaśkiewicz, Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Pan Jan Klasa, Wicestarosta Bytowski Pan Roman Ramion, gospodarz spotkania Wójt Gminy Kołczygłowy Pan Artur Kalinowski, Wójt Gminy Trzebielino Pan Tomasz Czechowski, Wójt Gminy Lipnica Pan Andrzej Lemańczyk oraz nieobecny na zdjęciu Burmistrz Bytowa  Pan Ryszard Sylka.

Wprowadzenie na terenie powiatu bytowskiego czerwonej strefy było jednym z ważniejszych punktów spotkania. Starosta  Bytowski Leszek Waszkiewicz szczegółowo i wyczerpująco przedstawił dodatkowe obostrzenia dotyczące strefy czerwonej, a w szczególności informacje dotyczące transportu zbiorowego i ściśle z nim związanego dowozu uczniów do szkół. Już w piątek 18 września dyrektorzy wszystkich szkół w powiecie bytowskim otrzymali informacje o możliwych utrudnieniach jakie mogą wystąpić podczas dowożenia uczniów przez PKS Bytów, a także wyjaśnienia jak wyglądać będzie transport,  gdy w autobusie liczba uczniów dojdzie do dopuszczalnych 50% miejsc siedzących.

W takiej sytuacji przewoźnik zobowiązał się podstawić dodatkowe autobusy, ale może się zdarzyć, że uczniowie będą musieli poczekać na przystanku kilkanaście minut na dodatkowy autobus.  Dyrektorzy już w piątek powiadamiali uczniów i ich rodziców o możliwych niedogodnościach. Wszyscy liczymy na wzajemne zrozumienie i szybkie wyjście ze strefy czerwonej.

Tak liczne spotkanie Włodarzy było także doskonałą okazją do omówienia bieżących spraw gmin powiatu bytowskiego, jak również planów na rozwój i wspólne działania.