24 września 2019

Spotkanie konsultacyjne i otwarcie placu rekreacyjnego w Barkocinie

W dniu 21 września 2019 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne z jednoczesnym oficjalnym otwarciem placu rekreacyjnego, po jego doposażeniu. Spotkanie konsultacyjne - dyskusja publiczna dotyczyła wyłożonego do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów geodezyjnych Barkocin i Łobzowo. W spotkaniu uczestniczyli: projektant niniejszego dokumentu planistycznego, urbanista – Pan Marek Buraczyński, moderator – Pani Agnieszka Wantoch Rekowska, Wójt Gminy Artur Kalinowski, przedstawiciele tut. urzędu oraz zaproszeni pobliscy mieszkańcy wraz z zainteresowanymi osobami. Dodatkowymi atrakcjami, które udało nam się zorganizować w związku z uczestnictwem gminy w projekcie grantowym  pn. „Planowanie z mieszkańcami”, był catering w formie grilla dla uczestników spotkania oraz kącik dla dzieci z animatorem. W ciągu tygodnia zostanie sporządzony raport ze spotkania, który będzie udostępniony do publicznego wglądu.

Serdecznie dziękujemy za bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy licznie przybyli na spotkanie oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Dodatkowo informujemy, że w dniu 5 października 2019 roku podczas organizowanej imprezie pn. „IX HUBERTUS dla dzieci” przez Państwa Elżbietę i Czesława Lang, Wójt Gminy Kołczygłowy wystawia kolejny punkt konsultacyjny, gdzie zainteresowane osoby będą mogły m.in. zasięgnąć informacji na temat dokumentów planistycznych naszej gminy oraz procedury planistycznej. Ponadto pracownicy gminy pokażą w jaki sposób obsługiwać System Informacji  Przestrzennej, np. w celu wnoszenia uwag do zmienianych dokumentów planistycznych. Impreza pn. „HUBERTUS” odbędzie się w Barnowie od godziny 12.00.