27 sierpnia 2021

Seniorita - pierwsze animacje i remonty

W gminie Kołczygłowy rozpoczęły się pierwsze zajęcia animacyjne w ramach projektu Senio-RITA.

Zajęcia podzielone są na trzy bloki:

- taneczno – wokalne (artystyczne, teatralne, muzyczne – taniec, śpiew)

- manualno – plastyczne (makrama, rękodzieło, szydełkowanie, wyplatanie)

- kulinarne (zdrowe gotowanie, wykorzystanie lokalnych produktów, zielarstwo)

Zajęcia odbywają się w czterech Lokalnych Punktach Animacji tj. w Jezierzu, Kołczygłowach, Łubnie, Gałąźni Wielkiej.  Każdy punkt został doposażony w zestaw sprzętu i akcesoriów muzycznych, zostanie również zakupione doposażenie do zajęć ruchowych. Wszystkie nasze seniorki otrzymały gadżety promocyjne.

W ramach projektu zostały uruchomione usługi sąsiedzkie i asystenckie, opieką zostało objętych 5 seniorów i 1 osoba niepełnosprawna z terenu naszej gminy. W  lipcu rozpoczęła się rehabilitacja domowa, która jest realizowana przez partnera Fundację „Zdrowie Nasze”. Została aktywowana również, usługa teleopieki domowej. Senior w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia uruchamia przycisk SOS i bezpośrednio łączy się z całodobowym Centrum Ratunkowym Infomedic.

Trwają prace remontowe świetlicy w Jezierzu i Łubnie. Przebudowa pomieszczeń związana jest z dostosowaniem budynków do potrzeb projektu „Senio-RITA”.

Prace obejmują m.in.: wymianę instalacji grzewczej wraz z montażem nowego źródła ciepła , wymianę drzwi do kotłowni, remont łazienki, remont kuchni wraz z wyposażeniem wymianę oświetlenia na led, ocieplenie ścian budynków.

Przewidywany termin zakończenia prac: 31 sierpień 2021 r.

Wartość remontów wynosi 130 380,00 zł w tym 110 000,00 zł z dofinansowania/projektu oraz 20 380,00 z budżetu gminy.