3 czerwca 2020

Raport o stanie gminy za 2019 r.

Raport o stanie gminy obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Rada gminy rozpatruje raport o stanie gminy podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę w której radni mogą zabierać głos bez ograniczeń czasowych.

W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy gminy mogą zabierać głos.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do przewodniczącego rady gminy pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, (formularz dostępny jest na stronie BIP Urzędu Gminy w Kołczygłowach pod adresem http://bip.kolczyglowy.pl/a,18679,raport-o-stanie-gminy-za-2019-r.html , lub w biurze rady gminy, pokój nr 27 Urzędu Gminy).

Zgłoszenie należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. W debacie może wziąć udział 15 mieszkańców gminy, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Zachęcamy do udziału w debacie.

Raport dostępny na stronie bip.kolczyglowy.pl