18 marca 2019

Punkt potwierdzania profili zaufanych

Za zgodą Ministra Cyfryzacji w Urzędzie Gminy Kołczygłowy utworzono Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. W punktach tych można potwierdzić, przedłużyć ważność lub unieważnić profile zaufane.

Czym jest profil zaufany?

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt — poza jego właścicielem — nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie (to pozwala automatycznie udostępniać dane, które są przeznaczone tylko dla ciebie) oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.

Jak uzyskać profil zaufany?

1. Wejdź na stronę profilu zaufanego albo na stronę ePUAP,
  2. Kliknij Zarejestruj się.
  3. Wypełnij formularz.
  4. Kliknij Zarejestruj się. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego.
  5. Sprawdź, czy dobrze pamiętasz podany identyfikator i hasło — zaloguj się na stronie profilu zaufanego.
  6. Idź do wybranego punktu potwierdzającego i potwierdź tam założenie profilu zaufanego. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Szczegóły znajdziesz w sekcji Gdzie potwierdzić profil zaufany.
  7. Jeżeli nie zdążysz potwierdzić profilu zaufanego w ciągu 14 dni — zaloguj się na stronie profilu zaufanego i ponownie złóż wniosek.

Punkt potwierdzający w Urzędzie Gminy Kołczygłowy mieści się w pok. nr 21.

Więcej informacji:

Urząd Gminy Kołczygłowy