A A+ A++ A A A A A

9 lipca 2019

Przystanie kajakowe

W dniu 04.07.2019 r. Wójt Gminy Kołczygłowy wspólnie z przedstawicielami społeczności lokalnej dokonał odbioru inwestycji dotyczącej infrastruktury wodnej przeznaczonej do turystyki kajakowej.

Przystanie kajakowe w Gałąźni Małej oraz Barnowie (Kamieńcu) to nowe wyposażenie szlaków kajaków na rzecze Słupi i Kamienicy znajdujących się na terenie Gminy Kołczygłowy.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu pn.: "„Pomorskie Szlaki Kajakowe – szlak Górnej Słupi” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 „Konwersja”, Działania 8.4. „Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego”

Głównym celem projektu jest poprawa atrakcyjności turystycznej szlaku kajakowego górnej Słupi.

Przystań Kajakowa w Gałąźni Małej wyposażona została w pomost drewniany, miejsce na ognisko z ławkami, 9 kpl. suszarek do kajaków, 9 kpl. stołów z ławami, bramę informacyjną, ścieżki komunikacyjne z kamienia polnego, miejsca postojowe, stojaki na rowery, wolnostojące ławki wypoczynkowe, kosze na śmieci w ilości 3 szt., utwardzenia terenu z kamienia polnego, 120 mb ogrodzenia drewnianego oraz oświetlenie w formie 6 szt. lamp solarnych. Ponadto odmalowano konstrukcję wiat wypoczynkowych i wymieniono w nich zadaszenie, dokonano wyrównania terenu wraz z posianiem trawy oraz zamontowano tablicę informacyjno - pamiątkową.

Wykonawcą praca była Spółdzielnia Usługowo - Handlowa z Rokitek (Gmina Czarna Dąbrówka).

Kolejnym zadaniem w ramach projektu była budowa przystani kajakowej i punktu etapowego w Barnowie (Kamieńcu). W ramach inwestycji wykonanej przy rzecze Kamienicy wykonano pomost drewniany ograniczony palisadą wraz z ławką wypoczynkową, stopnie drewniane stanowiące zejście do ścieżki i pomostu, 2 kpl. suszarek na kajaki, ogrodzenie drewniane wzdłuż ścieżki, wiatę wypoczynkową wyposażoną w stoły i ławki, kosz na śmieci oraz bramę wejściową o charakterze informacyjnym i tablicę informacyjno - pamiątkową.

W ramach tego zakresu wykonane zostało również oznakowanie odcinków szlaków rzeki Słupi i Kamienicy znajdujących się na terenie Gminy Kołczygłowy w skład którego wchodzi 16 szt. znaków wodnych zamontowanych na słupach dębowych oraz 4 szt. znaków drogowych przymocowanych do rur stalowych.

Wykonawcą praca była firma HYDRO - MAG Sp. z o.o. z Garcza (Gmina Chmielno).

Całkowita wartość zadania wyniosła: 336 253,80 zł

Wartość środków z EFRR: 277 810,92 zł

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.