23 lipca 2019

Przekazanie placu budowy

W dniu 18.07.2019 r. przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie oraz Gminy Kołczygłowy dokonali przekazania placu budowy w ramach inwestycji jaką jest: „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1724G na odcinku Łubno – Nowe Huty”.

Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo "POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE" S.A., ul. Podmiejska 2, 78-500 Drawsko Pomorskie.

Szacunkowa wartość prac wynosi: 3 650 000,00 zł w tym:

1 782 934,00 zł - stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

933 533,00 zł - stanowi wkład własny Powiatu Bytowskiego

933 533,00 zł - stanowi wkład własny Gminy Kołczygłowy

W ramach prac zaplanowano:

- odpowiednio wyprofilowaną nową nawierzchnię asfaltową na odcinku 4,7 km o zmiennej szerokości 5-5,5m;

- remont i wymianę przepustów drogowych;

- wymianę istniejących i montaż nowych studzienek kanalizacji deszczowej;

- wykonanie nowych zjazdów do posesji i chodnika w miejscowości Wądół o szerokości 1,5m;

- urządzenia bezpieczeństwa ruchu (rozebranie słupków, ustawienie i przestawienie znaków oraz barier, oznakowanie poziome i pionowe).

Planowany termin zakończenia prac to 25.10.2019 r.

W związku z powyższym w trakcie realizacji prac mogą nastąpić zmiany i utrudnienia w ruchu drogowym niezbędne dla prawidłowej i bezpiecznej realizacji prac zarówno dla Wykonawcy jak i uczestników ruchu drogowego.

W momencie wystąpienia takich sytuacji prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz odwiedzanie strony internetowej Gminy Kołczygłowy gdzie będziemy umieszczać stosowne informacje przedkładane przez Wykonawcę robót.