A A+ A++ A A A A A

10 lutego 2021

PRZEDSZKOLE RÓWNYCH SZANS

Gmina Kołczygłowy w odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Województwa Pomorskiego nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020,  Działania 3.1. Edukacja przedszkolna, złożyła dokumentację na projekt pn. "Przedszkole Równych Szans".

Projekt został złożony w partnerstwie z podmiotem Best English – Angielski dla Dzieci Zofia Krawiec z Tuchomia.

W ramach projektu zaplanowano:

• wykonanie prac adaptacyjno - remontowych piętra budynku wraz z dostępem komunikacyjnym na potrzeby stworzenia nowej grupy przedszkolnej
  • zakup elementów placu zabaw wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej
  • zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych
  • zakup zabawek
  • zakup mebli
  • zakup sprzętu sportowego
  • zakup wyposażenia sali integracji sensorycznej, kuchni i łazienki,
  • zatrudnienie kadry,
  • organizację zajęć dodatkowych zwiększających szanse edukacyjne dzieci (zajęcie z eksperymentów, zajęcia z j. angielskiego, zajęcia rytmiczno - muzyczne, zajęcia konstrukcyjne, zajęcia logopedyczne, zajęcia sensoryczne)
  • organizację zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe i naukowe
  • organizacje festiwalu naukowego dla dzieci
  • przeszkolenie 5 osób z kadry dydaktycznej przedszkola z nowoczesnych technologii ICT w procesie kształcenia dziecka w wieku przedszkolnym

Główne cele projektu to:

• Poprawiona jakość edukacji ogólnej i przedszkolnej
  • Stworzenie 12 dodatkowych trwałych miejsc edukacji przedszkolnej

Wartość projektu wynosi: 1 702 296,00 zł

Wartość wnioskowanego dofinansowania: 1 446 951,60 zł - 85% wartość operacji

Wkład własny: 255 344,40 zł - 15% wartość operacji

Zakłada się wkład własny o charakterze niefinansowym w postaci rzeczowej jako udostępnienie na cele projektu pomieszczeń w budynku Gminnego Przedszkola w Kołczygłowach.