22 września 2021

PRZEDSZKOLE RÓWNYCH SZANS

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego (ZWP) z dnia 19 sierpnia 2021 r. wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Przedszkole Równych Szans" złożony przez Gminę Kołczygłowy został wybrany do dofinansowania, klasyfikując się na 26 pozycji. Zatwierdzona przez ZWP lista wybranych do dofinansowania operacji liczy 42 projekty z całego regionu.

Projekt obejmuje następujące działania:

• wykonanie prac adaptacyjno - remontowych piętra budynku przedszkola wraz z dostępem komunikacyjnym na potrzeby stworzenia nowej grupy przedszkolnej,
  • zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych i wyposażenia na potrzeby funkcjonowania placówki,
  • organizacja zajęć dodatkowych zwiększających szanse edukacyjne dzieci (zajęcie z eksperymentów, zajęcia z j. angielskiego, zajęcia rytmiczno - muzyczne, zajęcia konstrukcyjne, zajęcia logopedyczne, zajęcia sensoryczne),
  • organizacja zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe i naukowe,
  • przeszkolenie kadry dydaktycznej przedszkola z nowoczesnych technologii ICT w procesie kształcenia dziecka w wieku przedszkolnym.

Wartość projektu: 1 355 539,90 zł

Wartość dofinansowania: 1 152 208,92 zł

Wartość wkładu własnego niepieniężnego: 203 330,98 zł

Operacja realizowana będzie w partnerstwie z podmiotem: Best English – Angielski dla Dzieci Zofia Krawiec z siedzibą w Tuchomiu, ul. Chocimierza 7; 77-133 Tuchomie, wybranym w otwartym konkursie na partnera do wspólnej realizacji projektu.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działania 3.1. Edukacja przedszkolna.