12 maja 2020

Przedszkole i oddziały przedszkole gotowe na przyjmowanie dzieci

Dyrektorzy szkół oraz przedszkola informują, iż przedszkole oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołczygłowy są w pełni przystosowane oraz przygotowane do przyjmowania dzieci przedszkolnych od 18 maja 2020 roku, zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ze względu na potrzebę zachowania bezpiecznych odległości między uczestnikami zajęć ustala się następującą liczbę dzieci uczestniczących w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w poszczególnych placówkach:

• Przedszkole w Kołczygłowach – 12 dzieci (wspólna grupa dla dzieci 3-6 lat)
  • Oddział przedszkolny w SP Kołczygłowy – 6 dzieci
  • Oddział przedszkolny w SP Łubno – 6 dzieci

W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców, którzy ze względu na pracę zawodową nie mogą zapewnić opieki nad dziećmi w domu. W przypadku powstania potrzeby uczestniczenia dzieci w zajęciach, ze względów organizacyjnych, prosimy o zgłaszanie tego faktu telefonicznie do :

- Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach, tel. 59 82 13 416

- Szkoły Podstawowej w Łubnie, tel. 59 82 13 715

- Gminnego Przedszkola w Kołczygłowach, tel. 59 82 13 385.

W załączeniu przedkładamy procedury działania placówki przedszkolnej i oddziałów przedszkolnych w związku z pracą placówek w okresie zagrożenia epidemicznego, obowiązujące do odwołania.