11 lutego 2020

Prace społecznie użyteczne

Urząd Gminy w Kołczygłowach informuje, iż poszukuje osób chętnych do wykonywania prac społecznie użytecznych. W ramach wyżej wspomnianych prac osoba może zostać skierowana do wykonywania usług opiekuńczych, bądź prac porządkowych.

Prace społecznie użyteczne to forma wsparcia skierowana do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, która jednocześnie spełnia przynajmniej jeden z niżej wymienionych warunków:

• korzystanie z pomocy społecznej;
  • uczestnictwo w kontrakcie socjalnym;
  • uczestnictwo w indywidualnym programie usamodzielniania;
  • uczestnictwo w lokalnym programie pomocy społecznej;
  • uczestnictwo w lokalnym programie zatrudnienia socjalnego.

Osoby chętne do podjęcia pracy proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Kołczygłowy, pokój nr 16, w godzinach pracy Urzędu.