17 września 2020

Powiat Bytowski - czerwoną strefą

W związku z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń na COVID 19 w powiecie bytowskim, Ministerstwo Zdrowia zakwalifikowało nasz region do strefy czerwonej. Obostrzenia z tym związane wchodzą w życie z dniem 19.09.2020 r. tj. od soboty.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. konieczność zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.
W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi.
W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności.

Wszystkie zalecenia związane z czerwoną strefa dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow