12 września 2019

Posiedzenie Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

We wtorek 10 września 2019 roku w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, która opiniowała projekty zmiany dwóch dokumentów planistycznych, tj. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kołczygłowy oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Kołczygłowy.

Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna powołana została  Zarządzeniem Wójta nr 43/2019 z dn. 07.05.2019 r., na podstawie ustawy  z  dnia  27  marca  2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, pełniąca funkcję organu doradczego Wójta Gminy Kołczygłowy, w sprawach z zakresu planowania i  zagospodarowania przestrzennego Gminy Kołczygłowy. Komisja składa się głównie z osób o wykształceniu i przygotowaniu fachowym, związanym bezpośrednio z teorią i praktyką planowania przestrzennego. Podczas spotkania uczestniczyli także Wójt Gminy oraz zaproszeni przedstawiciele Rady Gminy.