Aktualności

16 listopada 2018

Podziękowania Wójta Gminy minionej kadencji

           Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Kołczygłowy !

           Przez trzy kadencje czyli przez 12 lat z woli Wyborców pełniłem funkcję Wójta Gminy Kołczygłowy. Obecnie również zgodnie z wolą Wyborców, którą szanuję, kończę pracę i służbę na tym stanowisku.
           Miałem zaszczyt współpracować aż z trzema składami Rady Gminy oraz Sołtysami, Stowarzyszeniami, Instytucjami różnych szczebli oraz setkami Mieszkańców.
           Mam satysfakcję, że przez ten długi okres mogłem inicjować przemiany gospodarcze i społeczne w naszej Gminie. Jest to dla mnie wielkim zaszczytem. W wielu podsumowaniach m. in. w Biuletynie Gminy Kołczygłowy, prezentowałem bilans dokonań. Nie mam zamiaru przypisywać tylko sobie wszystkich zasług. Zdaję sobie sprawę, że praca w samorządzie polega na zbiorowym wysiłku i zaangażowaniu. Na swojej drodze spotykałem bardzo dużo osób zatroskanych i chętnych do pracy na rzecz rozwoju naszej Gminy.
          Dziś pragnę bardzo serdecznie podziękować moim współpracownikom z Urzędu Gminy. Dziękuję Paniom i Panom Radnym oraz Sołtysom, sprawującym mandat w poszczególnych kadencjach. Pracowaliście Państwo niezwykle zgodnie, dynamicznie i efektywnie, można by nawet powiedzieć efektownie bo Gmina Kołczygłowy na przestrzeni tej kadencji oraz ubiegłych zmieniła się diametralnie i przeszła pozytywną metamorfozę.
          Serdeczne podziękowania składam Przewodniczącej Rady Gminy Pani Klaudii Brywczyńskiej za owocną i pełną poświęcenia pracę w przewodniczeniu Radzie.

          Pragnę również serdecznie podziękować za wieloletnią współpracę Pani Teresie Oreńczak, która pełni funkcję Sekretarza Gminy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem oraz w sposób rzetelny i odpowiedzialny.
           Bardzo cenię sobie współpracę z Wojewodą Pomorskim, Zarządem Województwa Pomorskiego, Zarządem Powiatu obecnej i poprzednich kadencji. Szczególnie zapamiętam sobie wzorową współpracę z Panem Starostą Leszkiem Waszkiewiczem i Jego Współpracownikami.
           Podziękowania składam również ks. Janowi Flaczyńskiemu oraz ks. Pawłowi Młyńskiemu za współpracę przy podejmowaniu działań na rzecz Parafii p.w. Chrystusa Króla w Kołczygłowach.
           Miałem bardzo wiele kontaktów z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami. Wielką inspiracją były dla mnie zebrania i spotkania z Mieszkańcami. Pewnie, jak każdy człowiek, również i ja popełniałem błędy. Starałem się je w miarę możliwości naprawiać i wyciągać wnioski. Mam nadzieję, że ocena mojej pracy na tym stanowisku w ogólnym rozrachunku jest pozytywna. Z tym poczuciem kończę pracę na stanowisku Wójta i serdecznie dziękuję za wieloletnią współpracę. Jeśli Państwo uznacie, że samorząd pod moim kierunkiem nie zmarnował cennego czasu, to taka opinia będzie dla mnie i dla moich współpracowników, wiele znaczącą nagrodą.
           Mojemu Następcy – Panu Arturowi Kalinowskiemu, życzę wielu sukcesów, sił, pomysłów i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zaplanowanych celów i realizacji założonych planów.
          Dziękując Państwu za współpracę, życzę zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.


Z wyrazami szacunku
Wacław Aleksander Kozłowski

 
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach, statystycznych i w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.