17 października 2019

Piękniej nad jeziorem Granicznym

W dniu 30.09.2019 r. Wójt Gminy Kołczygłowy dokonał odbioru zadania inwestycyjnego pn. "Zagospodarowanie turystyczno - rekreacyjne terenu przy Jeziorze Granicznym w miejscowości Łobzowo". Celem zadania jest rozwój infrastruktury turystycznej i podniesienie atrakcyjności turystycznej zbiornika wodnego jakim jest Jezioro Graniczne. Głównym założeniem operacji było stworzenie miejsca wypoczynku dla mieszkańców gminy, turystów oraz osób odwiedzających, a także poprawa estetyki i harmonijne uporządkowanie terenu przy jeziorze. Prace budowlane polegały na zagospodarowaniu terenu w elementy małej architektury wypoczynkowej, wykonaniu utwardzeń terenu, a także ciągów komunikacyjnych umożliwiających przemieszczanie się po zagospodarowanym terenie.

Całkowita wartość prac wyniosła 260 tys. zł. Operacja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w kwocie 165 tys. zł.

Wykonawcą praca była Spółdzielnia Usługowo - Handlowa z Rokitek (Gmina Czarna Dąbrówka).

Zachęcamy do korzystania oraz dbania o wspólne dobro.