A A+ A++ A A A A A

7 sierpnia 2019

OTWARCIE PRZYSTANI KAJAKOWEJ

W dniu 3 sierpnia 2019 r.  miało miejsce uroczyste otwarcie przystani kajakowej w Gałąźni Małej.

Doskonałą okazją do otwarcia przystani był jubileuszowy X  spływ kajakowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kołczygłowy i Gminny Ośrodek Kultury w Kołczygłowach.  Na otwarcie przybył Wójt Gminy Kołczygłowy Pan Artur Kalinowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Krause oraz Sołtys Gałąźni Małej Pani Anna Sierocińska. Swoją obecnością uświetnili uroczystość także uczestnicy X spływu kajakowego oraz mieszkańcy Gałąźni Małej, którzy przygotowali z okazji otwarcia przystani słodki upominek dla każdego uczestnika spływu kajakowego. Po uroczystym przecinaniu  wstęgi, którego po kawałku dokonywali  kolejno Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy, Pani Sołtys oraz wybrany spośród zebranych starosta spływu kajakowego wykonano pamiątkowe zdjęcia i z pomocą strażaków ochotników, (którym serdecznie dziękujemy za pomoc) wypłynięto z nowej przystani.

Przypomnijmy, że Sulęczyno jako Lider projektu, w partnerstwie z Gminami: Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Parchowo, Sierakowice, Tuchomie oraz przedsiębiorstwem KAJAKI Rolbiecki Tomasz  realizowali  projekt „Pomorskie Szlaki Kajakowe – szlak Górnej Słupi” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 „Konwersja”, Działania 8.4. „Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego”.