6 marca 2018

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wzorem lat ubiegłych 2 marca br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kołczygłowach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach brali udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Kołczygłowy. Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kołczygłowach przy współpracy Wójta Gminy i Dyrektorów Szkół. Uczestników oraz opiekunów powitał prezes ZG OSP RP druh Henryk Werra.
W pierwszym etapie uczestnicy turnieju rozwiązywali test pisemny składający się z 20 pytań. Następnie po ogłoszeniu wyników części pisemnej przystąpiono do drugiego etapu turnieju czyli finału ustnego, w którym udział wzięły po trzy osoby z każdej grupy wiekowej. Zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi na pytania z następujących zagadnień: zapobieganie pożarom, historia pożarnictwa, taktyka pożarnicza, ratownictwo medyczne oraz znajomość sprzętu pożarniczego. Po podsumowaniu wyników kolejność w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa (10 – 13 lat)
1. Jan Jabłoński - Szkoła Podstawowa w Łubnie
2. Martyna Adamczyk - Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
3. Piotr Adamczyk - Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach

II grupa wiekowa (14 – 16 lat)
1. Wojciech Przytarski - Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
2. Aleksandra Timma - Szkoła Podstawowa w Łubnie
3. Magda Prondzinska - Szkoła Podstawowa w Łubnie

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi, które ufundował i wręczył Wójt Gminy Kołczygłowy Wacław Kozłowski. Laureaci z każdej grupy wiekowej zostali zakwalifikowani do dalszego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym.