8 grudnia 2020

NOWE ŹRÓDŁO CIEPŁA DLA SP W ŁUBNIE

W listopadzie uruchomione i oddane do użytkowania zostało nowe źródło ciepła dla Szkoły Podstawowej w Łubnie. Nowy kocioł o mocy 150 zasilany biomasą w postaci pelletu, zastąpił dwa stare i wyeksploatowane piece na miał węglowy. Zamontowane urządzenie spełnia unijną dyrektywę ECODESIGN oraz 5 klasę wg normy EN 303-5:2012. Kocioł wyposażony jest m.in w: sterowanie pogodowe, obrotowy palnik, system automatycznego rozpalania i awaryjnego wygaszania, system odpopielania pieca, mobilny pojemnik na popiół, sondę lambda oraz zasobnik paliwa o pojemności 1300L.

W ramach prac instalacyjnych dokonano wszystkich niezbędnych przeróbek instalacyjnych, wymienione niezbędne elementy instalacji i obłożono je otuliną utrzymującą ciepło, przeprowadzono rozruch technologiczny, wykonano badania instalacji i próby szczelności, podłączono spaliny do komina oraz dokonano odpowiednich ustawień technicznych i sterowania.

Całkowita wartość zadania wyniosła 83 263,00 zł.

Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi: 70 178,55 zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu: "Kompleksowa wymiana źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiatu Bytowskiego", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020