22 grudnia 2020

Nowe tereny pod zabudowę mieszkaniową

W dniu 16 grudnia 2020 r. Wójt Gminy Kołczyglowy podpisał w imieniu gminy akt notarialny dotyczący zakupu gruntu o powierzchni 0,47 ha z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Działka położona jest w Kołczygłowach przy ul. Wąskiej i przylega bezpośrednio do nieruchomości będącej już w posiadaniu gminy, zakupiona nieruchomość powiększyła zasób  gminy i obecnie łączna powierzchnia nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę na terenie miejscowości Kołczygłowy wynosi 0,64 ha.

W przyszłym roku gmina planuje podzielić zakupiony grunt i uzbroić w infrastrukturę techniczną, a następnie ogłosić pierwsze przetargi na sprzedaż nowych działek z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.  Grunt kosztował niespełna 90 tysięcy złotych, a jego zakup spowodowany był tym, iż gmina na terenie miejscowości Kołczygłowy nie posiadała już własnych gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową.