2 sierpnia 2019

Nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1454 z późn.zm.), Wójt Gminy Kołczygłowy, zawiadamia, że Rada Gminy Kołczygłowy w dniu 25 czerwca 2019 r. podjęła uchwałę Nr VII/71/2019 w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty.

Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi związana jest ze wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w naszej gminie. Zgodnie z założeniami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach system gospodarki odpadami komunalnymi ma być systemem samofinansującym się.

W związku z powyższym nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą obowiązywały od 1 sierpnia 2019 r. i przedstawiają się następująco:

Gospodarstwo

Zbiórka selektywna

Zbiórka nieselektywna

1 osobowe

17 zł/miesiąc

34 zł/miesiąc

2 osobowe

32 zł/miesiąc

64 zł/miesiąc

3 osobowe

45 zł/miesiąc

90 zł/miesiąc

4 osobowe

56 zł/miesiąc

112 zł/miesiąc

5 i więcej osób

68 zł/miesiąc

136 zł/miesiąc

Zmiana stawki opłaty nie rodzi konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości, gdyż Urząd Gminy dostarczy do właścicieli nieruchomości zawiadomienia o wysokości opłaty, wyliczonej z danych podanych w deklaracji.

W przypadku wcześniejszego uiszczenia opłaty za 2019 r. należy dokonać dopłaty wynikającej z podwyższenia stawki.

Płatności można dokonać w kasie Urzędu Gminy w Kołczygłowach, ul. Słupska 56 lub na rachunek bankowy: 19 9321 0001 0031 5074 2000 002.

Informację dotyczącą aktualnego stanu należności ww. opłaty można uzyskać w pokoju nr 1 w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach lub dzwoniąc pod nr 59 821 32 31.

Przypominamy również wszystkim właścicielom nieruchomości, że wszelkie zmiany związane z ilością osób zamieszkałych (z przeprowadzką osób, narodzinami dzieci, zgonami osób, itp.) mające wpływ na wysokość opłaty, należy zgłaszać do 14 dni od daty zaistnienia zmiany w Urzędzie Gminy w Kołczygłowach.

Jednocześnie informujemy, iż opłatę należy uiszczać do 25 dnia każdego miesiąca, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy.