23 października 2017

Nowe oblicze drogi powiatowej 1198G

Zakończyły się roboty budowlane związane z remontem drogi DP 1198G na odcinku Wierszyno - granica Gminy Kołczygłowy (Powiatu Bytowskiego).

W ramach przedsięwzięcia wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa o szer. 5 m oraz pobocza po obu stronach o łącznej długości 10,5 km. Ponadto na całej długości remontowanego odcinka wykonano zjazdy z kostki typu Polbruk, zjazdy asfaltowe oraz z kruszywa naturalnego. W miejscowości Wierszyno wykonano nowy chodnik oraz przełożono istniejący ciąg pieszy. W miejscowości Gałąźnia Mała wykonana została nowa zatoka autobusowa. Jezdnię w miejscowości Gałąźnia Wielka zabezpieczono krawężnikami drogowymi. Na całym odcinku zastosowano różnego rodzaju systemu odwodnienia m.in. wykonanie rowów, remont przepustów, wykonanie studni chłonnych, udrożnienie istniejącej kanalizacji deszczowej mających na celu zagospodarowanie wód odpadowych z powierzchni drogi. Zamontowane zostało także nowe oznakowanie pionowe tego odcinka drogi.

Inwestycja realizowana była pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kołczygłowy” w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2020, z którego uzyskano dofinansowanie w wysokości 1 256 597,00 zł. Wkład własny wspólnie sfinansowały Gmina Kołczygłowy oraz Powiat Bytowski.