2 sierpnia 2019

Nieodpłatna pomoc prawna

Powiat bytowski prowadzi nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców naszego regionu. Zgodnie z nowelizacją przepisów od stycznia br. oprócz nieodpłatnej pomocy prawnej w trzech punktach zlokalizowanych na terenie powiatu bytowskiego świadczone jest nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Pomoc prawna jest udzielana w każdym z nich 4 godziny dziennie, 5 razy w tygodniu. Punty usytuowane są:

1) Dla Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w  Koszalinie:

1. a) w Miastku – w siedzibie Starostwa Powiatowego w  Bytowie Oddział Zamiejscowy w Miastku, ul. Grunwaldzka 1,

2) Dla organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego wyłonionej w otwartym konkursie ofert na punkt nieodpłatnej pomocy prawnej:

1. a) w Bytowie - w siedzibie Starostwa Powiatowego w  Bytowie, ul. Ks. dr. Bolesława Domańskiego 2.

3) Dla organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego wyłonionej w otwartym konkursie ofert na punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego:

1. a) w Bytowie (od poniedziałku do czwartku) – w siedzibie Starostwa Powiatowego w  Bytowie, ul. Ks. dr. Bolesława Domańskiego 2,
  2. b) w Miastku (w piątek) – w siedzibie Starostwa Powiatowego w  Bytowie Oddział Zamiejscowy w Miastku, ul. Grunwaldzka 1.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Aby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej należy dokonać rejestracji wizyty:

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:  http://www.powiatbytowski.pl/pozostale-informacje/nieodplatna-pomoc-prawnanieoplatne-poradnictwo-obywatelskie