28 stycznia 2021

Nabór na rachmistrzów - NSP 2021

Wójt Gminy Kołczygłowy - Gminny Komisarz Spisowy w Kołczygłowach, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

Kandydat na spisowego rachmistrza terenowego musi spełnić następujące warunki:

1. mieć skończone 18 lat,
  2. posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  3. posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
  4. nie może być skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe umiejętności:

1. obsługa komputera i GPS,
  2. praktyczna umiejętność korzystania z map cyfrowych,
  3. pełna sprawność fizyczna,
  4. komunikatywność i umiejętności interpersonalne (łatwe nawiązywanie kontaktów, skuteczne komunikowanie się, asertywność),
  5. obowiązkowość, rzetelność, staranność oraz umiejętność organizacji własnej pracy,
  6. prawo jazdy kat. B.

Do głównych zadań rachmistrza terenowego należeć będzie:

1. przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w zainstalowaną aplikację formularzową;
  2. zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej;
  3. przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie (np. w przypadku rezygnacji, zachorowań itp.) lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

Wypełniony czytelnie wniosek należy składać osobiście od 1 do 9 lutego 2021 r.  16.02.2021 r. (termin został przedłużony na terenie całego kraju) w sekretariacie Urzędu Gminy Kołczygłowy, pok. nr 8 w godzinach pracy urzędu, wysłać e-PUAP-em, przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Kołczygłowy, ul.  Słupska 56, 77-140 Kołczygłowy lub wysłać dokumenty pocztą elektroniczną na e-mail: ug@kolczyglowy.pl z dopiskiem: „Nabór na rachmistrza terenowego – Narodowy Spis Powszechny 2021 r.” (decyduje data faktycznego wpływu do urzędu).