A A+ A++ A A A A A

1 lutego 2021

Nabór do projektu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołczygłowach zaprasza seniorów, osoby niepełnosprawne, przewlekle chore i ich opiekunów do udziału w projekcie partnerskim Senio – RITA – Rehabilitacja, Integracja, Teleopieka i Asystentura. Projekt współfinansowany jest ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu oferujemy m.in.:

• rehabilitację domową;
  • wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego;
  • zajęcia profilaktyczno – ruchowe (pilates, zumba, nordic walking, taniec);
  • zajęcia animacyjne, warsztatowe (szycie, gotowanie dietetyczne, majsterkowanie, zielarstwo itp.);
  • poradnictwo psychologiczne;
  • system teleopieki;
  • usługi asystenckie i opiekuńcze;
  • spotkania i wyjazdy integracyjne; pikniki, kino, teatr, muzeum itp.

Ww. działania odbywać się będą na terenie Gminy Kołczygłowy w:

• sali wiejskiej w Jezierzu;
  • sali wiejskiej w Łubnie;
  • sali wiejskiej w Gałąźni Wielkiej;
  • Gminnym Ośrodku Kultury w Kołczygłowach.

Działania w projekcie skierowane są zarówno do seniorów, którzy są aktywni jak i do tych, którzy z różnych powodów nie wychodzą z domu lecz potrzebują wsparcia.

Celem projektu jest dostęp do wysokiej jakości dopasowanych i zindywidualizowanych usług społecznych dla seniorów, osób niepełnosprawnych i opiekunów faktycznych w okresie od 1 grudnia 2020 r. do 30 czerwca 2023 r.

Jeśli chcesz skorzystać z tych usług lub chcesz dowiedzieć się co jeszcze oferujemy w ramach projektu – dzwoń pod numer telefonu 59 82 13 907 bądź umów się na spotkanie ze specjalistą usług społecznych. Formularze zgłoszeniowe, regulamin rekrutacji dostępne są w Lokalnym Punkcie Usług Społecznych mieszczącym się przy GOPS w Kołczygłowach, pokój nr 11.