Aktualności

30 lipca 2020

Montaż przyłączy telekomunikacyjnych

Informujemy mieszkańców Gminy Kołczygłowy, że na terenie naszej gminy firma Orange Polska S.A. realizuje projekt budowy infrastruktury światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”. Celem inwestycji jest budowa sieci szerokopasmowych na obszarach, na których bez wsparcia publicznego nie wystąpiłyby samodzielne inwestycje przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Szczegółowym założeniem jest maksymalizacja pokrycia kraju nowoczesnymi sieciami dostępowymi  NGA - likwidacja „białych plam” na mapie Polski oraz umożliwienie świadczenia usługi dostępu do ultraszybkiego Internetu o parametrach co najmniej 30 Mb/s.

             W związku z powyższym pracownicy firmy Orange Polska S.A. odwiedzają mieszkańców, w celu podpisania stosownych umów.

             Warto podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o udostępnienie nieruchomości na czas budowy przyłącza telekomunikacyjnego, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych. Wybudowanie przyłącza do budynku w technologii światłowodowej umożliwi w nieodległej perspektywie czasowej świadczenie na rzecz mieszkańców usług telekomunikacyjnych wysokiej jakości. Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody, przez jej właściciela, na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym w umowie oraz pokazanym na szkicu, będącym załącznikiem do tej umowy. Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez Operatora realizowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii.

 

Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.

Uprzejmie prosimy mieszkańców Gminy Kołczygłowy o przychylność, bo tylko dzięki wspólnemu działaniu i dobrej współpracy możemy skutecznie działać na rzecz rozwoju Naszej Gminy.

 

                                                                                           Wójt Gminy

                                                                                           Artur Kalinowski

 
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach, statystycznych i w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.