22 września 2021

Modernizacja świetlic zakończona !

Zakończyły się prace remontowo - adaptacyjne na świetlicach wiejskich w miejscowościach Łubno i Jezierze, których celem było dostosowanie obu obiektów na potrzeby stworzenia punktów świadczenia usług społecznych w Gminie Kołczygłowy, w których prowadzone będą integracyjne działania animacyjne służące wykluczeniu społecznemu i budowaniu więzi lokalnej, w ramach projektu pn. Senio-RITA-Rehabilitacja, Integracja, Teleopieka i Asystentura dla seniorów, niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz ich opiekunów w powiecie bytowskim.

Celem projektu jest dostęp do wysokiej jakości dopasowanych i zindywidualizowanych usług społecznych dla seniorów, osób niepełnosprawnych i opiekunów faktycznych

Zakres prac na świetlicy wiejskiej w miejscowości Jezierze:

• termomodernizacja zewnętrznych ścian budynku
  • wymiana parapetów zewnętrznych
  • rozbiórka starych obróbek blacharskich
  • wykonanie nowej obróbki blacharskiej z blachy ocynkowanej
  • położenia pasa papy termozgrzewalnej wraz z gruntowaniem podłoża
  • demontaż i montaż drabiny z malowaniem

Zakres prac na świetlicy wiejskiej w miejscowości Łubno:

• docieplenie tylnej ściany budynku,
  • wykonanie remontu łazienki,
  • wymiana istniejących opraw oświetlenia na oprawy typu LED,
  • wymiana drzwi do kotłowni
  • wykonanie ogrzewania poprzez montaż kotła na pellet wraz z wpięciem do istniejącej instalacji grzejnikowej.

Całkowita wartość prac wyniosła: 138 375,00 zł

Wartość dofinansowania w ramach projektu SenioRITA: 110 000,00 zł

Wkład własny Gminy: 28 375,00 zł

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020