17 września 2020

Modernizacja drogi dojazdowej

Wójt Gminy Kołczygłowy podpisał umowę na zadanie inwestycyjne jakim jest "Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych – przebudowa drogi gminnej Jezierze - Radusz – etap I".

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wykonanie z nawierzchni drogowej z płyt wielootworowych typu JOMB ułożonych śladowo 2x1,0m na długości 600 mb wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego o szerokości 0,5 m, wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego o grubości 10cm oraz przełożenie istniejących płyt i wykonanie zjazdów.

Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo Usługi Transportowe Roboty Ziemne i Drogowe Piotr Zielonka z Grzmiącej.

Planowany termin realizacji inwestycji do 30 października 2020 r.

Wartość robót budowlanych wynosi 179 464,36 zł.

Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych (FOGR) w kwocie 90 023,00 zł.