25 lutego 2019

KONKURS "NASZ PATRIOTYZM"

Zarząd Powiatu Bytowskiego ogłasza konkurs na najciekawsze działania promujące postawy patriotyczne ze szczególnym uwzględnieniem działań związanych z utrwalaniem, zwłaszcza wśród ludzi młodych, postaw patriotycznych i silnego poczucia więzi z naszym regionem i krajem.

CELE I ZAŁOŻENIA PROGRAMU:

• kształtowanie postaw patriotycznych,
  • kształtowanie więzi i poczucia tożsamości narodowej,
  • wzmacnianie identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem,
  • korzystanie z dorobku kulturowego i duchowego naszych pokoleń,
  • uświadomienia pozycji dzieci i młodzieży w tworzeniu najnowszej historii i ich zaangażowania w czasy, w jakich żyją,
  • rozwijanie poszanowania postaw prospołecznych i dobra wspólnego.

ZADANIA WSPÓŁORGANIZOWANE W RAMACH KONKURSU:

• projekty edukacyjne o tematyce patriotycznej, w szczególności: warsztaty, wystawy, konkursy, „lekcje żywej historii”, olimpiady,
  • programy edukacyjne i projekty multimedialne,
  • projekty wydawnicze i badawcze z zakresu świadomości obywatelskiej, kulturowej i historycznej,
  • konferencje i seminaria,
  • rekonstrukcje historyczne odwołujące się do lokalnych tradycji,
  • widowiska i imprezy plenerowe,
  • imprezy kulturalne i sportowe upamiętniające znane postacie, w tym postacie historyczne, zasłużone dla kraju, powiatu czy gminy, itp.: zadania spełniające cele i założenia programu.

ADRESACI PROGRAMU:

• szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatu bytowskiego,
  • państwowe i samorządowe instytucje kultury, jednostki organizacyjne prowadzące działalność kulturalną oraz placówki oświatowe z terenu powiatu bytowskiego,
  • kościoły i związki wyznaniowe,
  • organizacje pozarządowe.

OKRES REALIZACJI PROGRAMU:

•     15 kwietnia 2019 – 15 grudnia 2019 rok

TRYB NABORU I WYBORU WNIOSKÓW ORAZ ZASADY PRZYZNAWANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA WSPÓŁORGANIZACJĘ ZADAŃ:

• wnioski (w formie papierowej) na realizację zadań w ramach konkursu należy składać na formularzu wniosku, który stanowi załącznik Nr 1.1 do Regulaminu Konkursu do dnia 8 marca (piątek) 2019 r. do godz. 15:30 w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Bytowie (pokój nr 106) w zamkniętych i opieczętowanych kopertach z dopiskiem „NASZ PATRIOTYZM” (decyduje data wpływu wniosku do Starostwa Powiatowego w Bytowie),
  • wnioski zawierające błędy formalne nie będą rozpatrywane,
  • za błąd formalny uznaje się:
    • brak pieczęci wnioskodawcy i podpisu osoby upoważnionej pod wnioskiem,
    • złożenie wniosku po terminie.

DO ODRZUCENIA WNIOSKU WYSTARCZY ZAISTNIENIE JEDNEJ Z WYŻEJ WYMIENIONYCH OKOLICZNOŚCI

• wnioskodawca może zostać wezwany do korekty lub uzupełnienia wniosku w przypadku: błędów merytorycznych lub rachunkowych we wniosku,
  • złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z przyznaniem środków finansowych,
  • środki finansowe mogą zostać przyznane w 100%, jednak nie więcej niż 1.500 zł,
  • nie będą brane pod uwagę zadania, które zostały już dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Bytowie w 2019 roku w ramach otwartego konkursu ofert,
  • ostatecznego wyboru wniosków dokona Zarząd Powiatu Bytowskiego,
  • od decyzji Zarządu Powiatu Bytowskiego nie przysługuje odwołanie.

WARUNKI ROZLICZENIA OTRZYMANYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH:

• wnioskodawca jest zobowiązany do rozliczenia otrzymanych środków finansowych na podstawie faktury wystawionej na Powiat Bytowski i opisowego sprawozdania merytorycznego ze zrealizowanego zadania.

OGŁOSZENIE KONKURSU:

• konkurs ogłoszony zostanie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Bytowie www.powiatbytowski.pl, gdzie znajdzie się również pełna dokumentacja konkursowa wraz z formularzem wniosku o przyznanie środków finansowych na współorganizację danego zadania.

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSU:

• szczegółowych informacji na temat konkursu udziela – Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie, ul. Ks. dr. B. Domańskiego 2, 77-100 Bytów, (pok. Nr 214), tel. (59) 822 8003, e-mail: m.paszylk@powiatbytowski.pl.