6 października 2021

Konkurs Grantowy Cyfrowa Gmina

Wójt Gminy Kołczygłowy informuje, że ruszył nabór do Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”, mający na celu wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Grant skierowany jest  do osób  zamieszkujących w miejscowości, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej i będących członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym), który był zatrudniony niegdyś w zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstwach gospodarki rolnej.

Gmina Kołczygłowy może uzyskać dofinansowanie w wysokości iloczynu ilości dzieci z rodzin po PPGR i maksymalnej stawki za jednostkę komputera określoną w dokumentacji konkursowej tj. 3 500 PLN za jednostkę stacjonarną lub laptopa oraz 1 500 PLN na zakup tabletu.

Zgodnie z regulaminem konkursu grantowego Gmina Kołczygłowy, aby mogła skorzystać                        z grantu musi zebrać oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych oraz uczniów szkoły średniej, którzy osiągnęli pełnoletność, na podstawie których zostanie sporządzony wniosek.

W związku z powyższym osoby, które chcą przystąpić do konkursu muszą złożyć stosowne oświadczenie w terminie do 15 października 2021 r.:

• dzieci uczące się w szkole podstawowej – w swojej szkole
  • dzieci uczące się w szkołach średnich oraz uczniowie szkół średnich, którzy osiągnęli pełnoletność - w sekretariacie Urzędu Gminy w Kołczygłowach.