13 sierpnia 2021

Instalacja fotowoltaiczna dla GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Kołczygłowy we współpracy z Urzędem Gminy w odpowiedzi na ogłoszony przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Pojezierze Bytowskie" nabór wniosków na operacje w zakresie działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", z wyłączeniem projektów grantowych złożył wniosek na zadanie pn. "Montaż odnawialnych źródeł energii w formie paneli fotowoltaicznych oraz tablic edukacyjnych dla budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Kołczygłowach".

W wyniku oceny przeprowadzonej przez Radę Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Pojezierze Bytowskie" wniosek znalazł się na 3 miejscu listy rankingowej, otrzymując 37 punktów i został zakwalifikowany do dofinansowania.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

• wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 19,8 kWp tj. 44 moduły o mocy 450 Wp
  • wykonanie tablic informacyjno - edukacyjnych - 2 szt.

Montaż instalacji fotowoltaicznej umożliwi zmniejszenie emisji CO2 o 9 397 kg/rok oraz częściowo pokryje zapotrzebowanie obiektu na energię elektryczną.

Tablice informacyjno - edukacyjne mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i pozytywnych skutków z tym związanych głównie na środowisko naturalne.

Wartość projektu wynosi: 150 666,57 zł

Wartość dofinansowania: 90 000,00 zł

Kolejnym etapem jest weryfikacja dokumentacji aplikacyjnej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a następnie podpisanie umowy o dofinansowanie.