25 września 2019

Informacja

Wójt Gminy Kołczygłowy informuje, iż w nawiązaniu do złożonego wniosku o dofinansowanie realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kołczygłowy – edycja 2019”, decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku,  Gmina Kołczygłowy została zakwalifikowana do dofinansowania ze środków Funduszu w formie dotacji do kwoty 73 377,00 zł, co stanowi 100 % całości kosztów kwalifikowanych.

Zadanie inwestycyjne polegać będzie na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest pochodzących z terenu gminy Kołczygłowy. W ramach realizacji niniejszego zadania, planuje się usunięcie z terenu gminy Kołczygłowy ok. 160 ton odpadów zawierających azbest.