9 maja 2018

Gminny Dzień Strażaka

W piątek 4 maja 2018 r.  w gminie Kołczygłowy obchodzony był Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką strażaków, pocztu sztandarowego i gości na parkingu przed kościołem pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach. Następnie odbyła się msza święta dziękczynna w intencji strażaków z Gminy Kołczygłowy. Strażacy dziękowali Bogu i swojemu patronowi Św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzanych akcji. Po mszy przemaszerowano pod remizę OSP w Kołczygłowach, gdzie odbył się uroczysty apel, podczas którego Przewodnicząca Rady Gminy w Kołczygłowach i zaproszeni goście złożyli strażakom podziękowania za zaangażowanie i ciągłą gotowość niesienia pomocy potrzebującym oraz życzyli  wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i w zaszczytnej służbie na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Ponadto Przewodnicząca Rady Gminy na ręce Prezesów jednostek OSP wręczyła listy gratulacyjne, a Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w  Bytowie wręczył  strażakom z jednostek OSP Wierszyno i Gałąźnia Wielka  zaświadczenia ukończenia szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP. Gminne obchody Dnia Strażaka zakończył wspólny poczęstunek.